Magistrze, weź udział w konkursie Prezesa UOKiK!

  • Jesteś po prawie, ekonomii, administracji lub zarządzaniu?
  • Obroniłeś pracę magisterską na temat ochrony konkurencji lub konsumentów?
  • Zgłoś ją do konkursu Prezesa UOKiK! Masz czas do 30 listopada 2023 r.
  • Pula nagród to 40 tys. zł.
Wypowiedź Kamili Guzowskiej, Biuro prasowe UOKiK

To już 15. edycja konkursu Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską w obszarze ochrony konkurencji i 13. w obszarze ochrony konsumentów.

Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu. To nie tylko szansa na nagrody finansowe – to także możliwość odbycia płatnych praktyk w UOKiK. Laureaci chętnie z tego korzystają, a niektórzy pozostają z nami dłużej, dołączając do zespołu ekspertów Urzędu. Ogromnie nas to cieszy! – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Co, gdzie, kiedy?

Do konkursu możesz zgłosić pracę magisterską napisaną w języku polskim, obronioną między 15 października 2022 r. a 15 października 2023 r.

Prace poświęcone ochronie konkurencji powinny dotyczyć praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, pomocy publicznej lub przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Z kolei prace z obszaru ochrony konsumentów – praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, nieuczciwych praktyk rynkowych lub niedozwolonych postanowień wzorców umów.

Zgłoszenie konkursowe, zawierające wypełniony formularz, egzemplarz pracy, jednostronne streszczenie i zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające termin obrony i temat pracy, możesz przesłać pocztą elektroniczną, za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej lub operatora pocztowego.

Masz czas do 30 listopada 2023 r. do godziny 16:15 (o przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpływu).

Co możesz wygrać?

W obu obszarach tematycznych nagrody finansowe wynoszą łącznie 40 tys. zł, w tym:

  • 7 tys. zł za I miejsce
  • 5 tys. zł za II miejsce
  • 3 tys. zł za III miejsce

oraz wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji – 5 tys. zł.

Co ważne, laureatom proponujemy także płatne praktyki absolwenckie w Urzędzie oraz publikację prac w ramach serii „Biblioteka UOKiK”. Pobierz zwycięskie prace >>>

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, a patronem Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie uokik.gov.pl >>>

Czy warto wziąć udział? Zobacz co mówią laureaci ostatniej edycji:

Przypominamy o trwającym konkursie UOKiK na najlepszą rozprawę doktorską poświęconą ochronie konkurencji i konsumentów. Nagroda główna to 10 tys. zł. Prace można składać do 29 listopada 2024 r. Więcej informacji o konkursie na stronie >>>

Dodatkowe informacje:

Departament Komunikacji
Tel.: 22 55 60 246
E-mail: dk@uokik.gov.pl

Pliki do pobrania