Przed wakacjami – co warto wiedzieć?

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Opolu, podobnie jak w poprzednich latach, wspólnie z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz innymi instytucjami bierze udział w ogólnopolskiej akcji informacyjnej „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?”. Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dotyczącą prawa odstąpienia od umowy przez konsumentów w przypadku umów zawieranych na odległość (m.in. przez Internet) lub poza lokalem przedsiębiorstwa (np. podczas pokazów i prezentacji produktów).

Kupujesz na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa? Pamiętaj o prawie odstąpienia od umowy!

 

Przypominamy, iż w ramach ustawowych kompetencji organy Inspekcji Handlowej prowadzą poradnictwo z zakresu prawa konsumenckiego oraz uczestniczą w pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Przy Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Opolu działa również Stały Sąd Polubowny, którego orzeczenia mają moc prawną na równi z wyrokiem sądu powszechnego (po stwierdzeniu przez sąd powszechny jego wykonalności). Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej dotyczącej zarówno problemów podczas letniego wypoczynku i wakacyjnych zakupów, jak i z zakresu innych spraw konsumenckich.

Akcja „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?”

W tym roku w ramach wspólnej akcji Przed wakacjami – co warto wiedzieć?już po raz ósmy radzimy, o czym pamiętać, wybierając się na urlop. Bierze w niej udział ponad 40 instytucji, które wspólnie informują m.in. o użytecznych aplikacjach, rodzajach ubezpieczeń, bezpieczeństwie, prawach i obowiązkach kupujących. Przydatnych informacji szukaj na stronach uczestników projektu:

W akcji biorą także udział Wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej: BiałystokBydgoszczGdańskGorzów_Wielkopolski, KatowiceKielceKrakówLublinŁódźOlsztynOpolePoznańRzeszówWarszawaWrocław, Szczecin.